LOADING...

Léto

Apartmány se nachází v Bavorském lese, uprostřed přírody. Krajina je lesnatá, občas přerušená loukami nebo malebnými vesničkami. Lesy jsou bohaté na houby a borůvky.

Široké zpevněné cesty jsou vhodné pro jízdu na kole. Díky nízkému převýšení zvládnou cyklistické výlety a pěší procházky děti i méně zdatní sportovci. Po upravených cestách se nemusíte bát vyjet s dětským kočárkem.

Na výlet si můžete zajet do aquaparku ve Waldkirchenu (30 km), skanzenu Finsterau (10 km). Určitě stojí za návštěvu Bavorský národní park s úchvatnou přírodou a přírodní zoo https://www.neuschoenau.de/. Na české straně navštivte Pramen Vltavy, Boubínský prales, naučné stezky na Kvildě nebo Bučině. Můžete porovnat stezky v korunách stromů na Lipně a v Neuschönau.

Stezka korunami stromů Lipno Stezka korunami stromů Neuschönau

Pro vodní radovánky a přírodní koupání je ideálním místem přehrada Lipno, dostupná autem za 45 minut. V okolí přehrady je mnoho míst k poznávání jako jsou hrady a zámky, památky, i k zábavě třeba bobová dráha, motokáry, lanový park. Inspirujte se na http://www.lipno.cz

Přehrada Lipno

Milovníci pejsků ocení hřiště na agility sport nedaleko hotelu.

Po celý rok

Milovníci historie a historických památek ocení návštěvu státního zámku Hluboká nad Vltavou https://www.zamek-hluboka.eu/cs, státního zámku a historického městského jádra zapsané v seznamu památek UNESCO v Českém Krumlově https://www.zamek-ceskykrumlov.cz/cs, státního zámku Vimperk https://www.zamek-vimperk.cz/cs nebo státního hradu Rožmberk nad Vltavou https://www.hrad-rozmberk.cz/cs. Památky jsou pro návštěvníky dostupné celoročně, v zimních obdobích jsou otevřené jen některé prohlídkové okruhy. V okolí je řada dalších významných hradů a zámků.

Nejvýznamnější sakrální památky jsou klášter ve Zlaté Koruně https://www.klaster-zlatakoruna.cz/cs a cisterciácký klášter ve Vyšším Brodě https://www.klastervyssibrod.cz/. Každé město i obec se pyšní krásnými kostely a kapličkami.

Za prohlídku stojí i historická centra měst Prachatice, České Budějovice, Vimperk, Strakonice a další.

Milovníci zvířat a přírody mohou obdivovat lesní zvěř v přírodní zoo v národním parku Bayerischer Wald v Neuschönau https://www.neuschoenau.de/cs/nationalpark/uebersicht.html. Do klasické zoo se můžete vypravit do Hluboké nad Vltavou http://www.zoohluboka.cz/, menší zoo naleznete ve Dvorci http://www.zoodvorec.cz/, zoo zaměřená na chov krokodýlů je v Protivíně https://krokodylizoo.cz/.

Zima

V Mitterfirmiansreutu je lyžařské středisko Mitterdorf  https://www.mitterdorf.info/ . Středisko je vhodné pro všechny lyžaře, pro začátečníky a nejmenší lyžaře je vyčleněná část s názvem dětský cirkus s pojízdnými koberci v zastřešených tunelech.

Středisko má několik vleků a jednu lanovou dráhu. Obtížnost sjezdovek je lehká až těžká. K dispozici jsou dvě vyhřívané odpočívárny. Vzhledem k umístění sjezdovek na severním i jižním svahu je možné využít prosluněný svah. Zároveň je jistota lyžování až do jara, kdy už jsou okolní vleky uzavřeny.

Mapa skiareálu Mitterdorf Mapa skiareálu Hochficht

Pro náročné lyžaře je dostupné středisko Hochficht https://www.lipno-sternstein-hochficht.cz/ v Rakousku, které je vzdálené cca 40 km autem. Využít můžete i lyžařské středisko na Lipně. 

V okolí jsou upravovány běžkařské tratě s nástupem v Mitterfirmiansreutu.

Výbornou zábavou je chůze na sněžnicích. A samozřejmě sáňkování a koulování! 

V zimních měsících jsou v provozu půjčovny lyžařského vybavení a prodejny se skipasy u dolní stanice vleku ve vesnici a u dětského cirkusu. 

Dostupné služby

Ve vesnici je obchod s potravinami, otevírací doba je v dopoledních hodinách. V Německu jsou v neděli obchody zavřené. Další obchody s potravinami jsou ve Strážném, supermarkety Lidl, Penny, DM ve Freyungu.

Doporučujeme výbornou zmrzlinárnu ve Strážném https://www.gelateriastrazny.cz/.

Na hraničním přechodu Strážné je čerpací stanice, směnárna, duty free shop, kadeřnictví. Bankomaty najdete přímo v Mitterfirmiansreutu, Strážném, Mauthu.

Přímo ve vesnici jsou dvě restaurace. Ve Freyungu je McDonald.

Zastávka autobusu v obci Mitterfirmiansreut je umístěna u parkoviště u  hlavní silnice (Smelzer Str.) naproti pokladnám lyžařského střediska. Autobusová linka spojuje okolní vesnice s městem Mauth a Freyung.

Do vzdálenějších míst se můžete přesunout prostřednictvím autobusové dopravní sítě Turistické autobusy Šumava. V provozu v letních měsících, pravidelné linky na české i německé straně hranic.